13 Eylül 2011

Deniz,Kum,Güneş Kısaca Tatil....


Merhaba,ilk kez bir bayramda tatile çıktık ,tatil yerlerinde hiç bayram yok onuda görmüş oldum:) Büyük oğlum artık kocaman bir delikanlı olduğundan bu yıl ilk kez bizsiz arkadaşları ile  tatil yaptı,öyle olmasına rağmen eşim çok ısrar etti onunda bizimle gelmesi için ama oğlum istemediği için onu evde bırakarak Ömer ile birlikte düştük Antalya yollarına...
Yıllardır bildim bileli Kemer'de aynı yerde kalırız ben bir çok kez gitmemişimdir eşim çocuklarla tek başına gitmiştir.Dört yıldır gidememmiştik,orada belli bir çevremiz var arkadaşlarımız var denizinin çok güzel olduğunu,kaldığımız yer denize sıfır bir yer tüm bunlar için tatil dendi mi yer hep aynı,benim tatil anlayışımda sadece deniz yok zaten denizi sevmem birde kapalı olunca işkence oluyor resmen deniz,zaten denizede girmedim sayılır millet plajda bikinilerle güneşlenirken ben olduğum gibi, çok ilginç görüntü aslında ama yapacak da bir şey yok öyle işte:)
Genelde kafede oturup denize girenleri seyrettim,yada balkonda oturup kitabımı okudum.
Bir kere çarşıya gezmeye gittim oda kızları kıramadım,orada kızlar vardı tanıdık, yoksa hep aynı kemer çarşısında görecek çok da bir şey yok bana göre.

Bol fotoğraflı bir post baştan uyarayım ben:P


Kız kardeşimin kayın validesi Antalya merkezdeler,onlar bayramdan önce oraya gitmişlerdi,bir gün onların denize girdikleri yere gittik üstteki ve alttaki fotoğraflar oradan kareler...Ömer normalde sudan korkar bir banyo yapma faslımız var evlere şenlik yüzünü anında kurular banyodayken düşünün her kafa yıkma işlemi biter ve yüz kurulanır,o derece korkar,açıkçası denizde de yüzebileceğini hiç ummuyordum,önceki yaz bir havuz maceramız hüsranla sonuçlanmıştı yüzmeye karşı çok isteksizdi,taki kemerde kendini denize atana dek gittiğimiz andan gelene dek zorla çıkardık denizden onu.Babası sayesinde yüzmeyi öğrendi hemde ikinci gün yüzüyordu artık,ancak gözlüksüz denize girmedi hiç o gözlükler hep vardı...
Kendi kendimi fotoğraf çekerken arkadaki karede de eşim ve oğlum var çok gülmüşüm ama sevdim bu fotoğrafımı:) Bir gecede kumsalda ateş yaktılar ve eğlence oldu,eğlenenler çok güzel eğlendi bense sadece seyrettim tabi.


Üstteki fotoğraf cafeden denizin görüntüsü oturduğum yerden müzik eşliğinde kâh derin düşüncelerde,kâh hareketli müziğin etkisi ile coşkulu bir şekilde denize girenleri ve babası ile oğlumu izledim.
Bizim son günümüzde çok yakın komşum ve arkadaşım (ortadaki bayan) geldi bir gün beraber olabildik ama yinede çok güzel bir gündü....


Son akşamımızda Kemer'de yaşan arkadaşlarımız yemeğe davet ettiler bizi çokk güzel bir sofra ve çok güzel güler yüzü ile ağırladı bizi sağolsun.Baştaki fotoğrafa dikkat el arabasının içinde ateş yakıp balıkaları orada kızarttılar,"seyyar mangalımız" dedi arkadaşımız "rüzgarın yönüne göre yer değiştiriyoruz" çok gülmüştük ama çokda mantıklı aslında dimi ama:)

Şimdilik hoş ve esen kalınız....

11 yorum:

 1. deniz kenarı çocuklar için eğlence,bizim içinse eziyet nerdeyse be mukom.

  YanıtlaSil
 2. aman bu deniz faslı benide cok sıkıyor mukom,dedigin gibi kapalı bayan icin tam bir eziyet,ne diyelim cocuklarımız bizim kurbanımız olmasın,Allahtan erkek oldukları icin rahat rahat egleniyorlar sevgilerimle canım...

  YanıtlaSil
 3. Mukocum herşey çok güzel görünüyor,boşver denizde olmayıversin dimi ama?

  YanıtlaSil
 4. *Selinka**;yapacak bişey yok be canım herşey çocuklarımız içinn:)

  YanıtlaSil
 5. otuzundansonra ;canım boşvermesem zaten oralara gitmezdim dimi ama:))boşverdim gittiiii

  YanıtlaSil
 6. Cocuklara her yer tatil önemli degil kum deniz isterse olmasin :)

  YanıtlaSil
 7. ne güzel,
  sağlıkla
  sevdiklerinle,
  keyifle dinlenebilmek..
  nice güzelliklere mukocuğum...

  YanıtlaSil
 8. NESLiNAME ;kişilere göre değişiyor o be arkadaşım,çocuklar için sorun değil ama tuturdularmı deniz diye tutturabiliyorlar yani:)

  YanıtlaSil
 9. nunucumm çok teşekkürlerrrr

  YanıtlaSil
 10. kemeri bende sevmiyorum lokumu hariç :) Küçük bir yer sıkılıyor insan orada..Tabi bütün zamanını denizde geçirmiyorsan..Antalya Merkez daha eğlenceli gezmeyi sevenler için :)

  YanıtlaSil