26 Haziran 2011

Karneler ve Doğum günü   Merhabalar diyerek başlayalım bakalım bu yazımıza klavyemden ve yüreğimden neler dökülecek a dostlar:)     Bildiğiniz gibi yaz geldi ,okullar kapandı karneler alındı,doğum günü kutlandı ağlandı sızlandı  neredeyse haziran sonuna geldik bile.
     Yazacaklarımın özetiydi yukarıdaki paragraf:) Ömer Talha'm beşinci sınıfa geçti bu sene,birinci dönem karnesinde iki üç iki dört vardı ,karneyi aldığı zaman çok üzüldü takdir alamadığı için ama dersler başlayınca yine aynıydı derslere karşı,tamam ödevlerini benim hatırlatmama gerek kalmadan yapıyordu ama o kadar işte fazladan çalışma yoktu hiç.Neyse okulların kapanmasına yakın e okuldan notlarına bakıyorum oda yanımda  baktik ki üçler dört olmuş dörtler de beş çok sevindii tabiri cazise uçtu havalara "görsün bakalım halam da Ömer'den nasıl adam olurmuş,Ömer okumazmış ya görsün karnemi de anlasın Ömer'den adamda olacak okuyacak da Ömer" ben şaşırdım üzüldüm "ne diyorsun oğlum " dediğimde "birinci dönem halamın dediklerini ne çabuk unuttun ben unutmadım buda kapak olsun halama " dedi şaştım kaldım,nasılda üzülmüş nasılda dert etmiş kendine yavrum,bilinçsizce yapılan bir konuşma karşısında hırslanması belki güzel karşılanır bazılarımız tarafından ama benim hiç hoşuma gitmedi bu durum yavrum nasılda içine atmış ki o ana kadar bana hiç bir şey söylemedi ne zaman ki karnesinde ki notları gördü o zaman dedi.
     Nese karne günü teşekkür aldığını görünce çok ağlamış yavrum,eve geldiğinde de abisine gösteririken karnesini yine ağlamış Allahtan ben gelene kadar sakinlemişde yoksa beraber ağlardık kıyamam ben yavruma. 2 puanla takdiri kaçırmış "Kerem(amcasının oğlu) 85 puanla takdir alıyorken onunda iki dördü var ben 83 puanla takdir alamadım" dedi durdu günlerce...
   Gelelim Enes'e teşekkür de yok takdirde yok ama sınıfını geçti şükür seneye lise son  asıl sıkıntılar o zaman başlayacak üniversite derdimiz başlıyor bakalım hayırlısı...


Yakışıklı oğluşum benim geçtiğimiz günlerde 17 yaşını doldurdu 18 yaşına bastı artık kocamn bir delikanlı oğlum var ergenim oldu delikanlı.Ona bakınca ancak anlıyorum günden güne yaşlandığımı yoksa ben daha 18 imdeyim de ortada yadsınamayacak gerçek var tam karşımda 18 lik delikanlım:)
  Evde küçük bir kutlama yaptık beyimize sonra oda o gece arkadaşları ile çıktı artık delikanlı yaa bize takılır mı:P


10 yorum:

 1. tebrikler güzel haberlere.ahh ne yapacağız bu ergenlerle ?

  YanıtlaSil
 2. Tebrikler Muko'cum,Çok tatlılar

  YanıtlaSil
 3. Delikanlım benim nice yıllara duruşa bak kız fena he :))

  YanıtlaSil
 4. Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güze güzel duygu hep sisizle olsun..
  Kandiliniz Mübaek Olsun...

  YanıtlaSil
 5. teşekkürler nevalcim bilsem bende ne yapacağımız:)

  YanıtlaSil
 6. ülkücüm onun adıan teşekkür ederizde çokda fena değil oğluşum yaaa:)

  YanıtlaSil
 7. teşekkürler pembe tatlar bilmukbele

  YanıtlaSil