18 Ekim 2007

Ezber de olsa okuyoruz mu ki??

En son aldığımız kitaplarıda okuduk bitirdik yani ben okuyorum Ömer dinliyor yatmadan önce veya boş bulduğu her an beni sıkıştırıyor kitap okurmusun bana diye, çok seviyor dinlemeyi inşallah okumayıda öyle çok sever..
ödevler yapılıyorr biraz mızmızlansada oyalansada eninde sonunda yapıyorr yapmadan gitmeyi hiç istemiyor illa ki yapılacak buda sevindiriyor beni
Dün "Atik Ali"isimli kolay okuma serisinin ilk kitabını vermiş öğretmenimiz ilk bir iki sayfasını bildiği hecelerden oluştuğu için akşam okudu çok sevindi ben okuyorumm diye böbürlenerek gezdi evin içinde:P
Bugünde toplantımız vardı okulda öğretmenimiz süper dedi Ömer içinn çok hoşuma gitti bu her ne kadar çok düzgün ve düzenli yazamasada öğretmenimiz süper dedii; hiç bir şikayetim yok Ömerden, Ömer çok zeki ve akıllı , söz dinleyen bir çocuk deyince bende çok sevindim haliyle:)
eve geldikk ödevlerimiz falan bitti tekrralarımız yapıldıı yatmadan kitap okuyalım anne dedi ve aldık elimize "Atik Ali'yi" ve sonuna kadarr zor hecelerden oluşan kitabıı okudu ben her zor kelimeyi okumayı başardıkça harıkasınn süpersin dedikçee bizim çok bilmişş biliyorum öyleyim zaten demez mi:))gerçi okuduğu normal bir kitap değil bu ana kadar öğrendiği hecelerden oluşan bir serinin ilk kitabı olsunn benim bile çok hoşuma gitti ne yalan söyliyeyim:))
okuma faslı bitince annee okumak çok zevkliymiş dedi beyefendii finalii annesinin kucağında öpücük yağmuruna tutularak yatakta uykuya geçerek yaptı vee ben kendimi attım pc başına :PÖdevlerini yapmaya çalışann azimli öğrencimiz Ömer:)


En son bıraktığımda odasındaydı bir geldim ki oturma odasına gelmiş bu halde ders yapıyor beyefendi masasından çok bu şekilde ödev yapmayı daha çok seviyor
Pür dikkatt yaptığı yanlışı silerken fotoğraf çektiğimi bile farketmedi..
Fotoğraf çektiğimi farkedince biraz şımardık mı ne :P


14 yorum:

 1. işallah en kısa zamanda sökerler okumayıda bizde mutlu olurus. Sana kolay gelsin eee banada tabii...

  YanıtlaSil
 2. İnşallah canım yaa..kesinliklee sanada kolay gelsinn..Sanırım Efe Aysima ile aynı sınıfta dimi?
  Aysima benim kızkardeşimin kızı benimde çok bilmiş cadımdır:)

  YanıtlaSil
 3. teyzesinin balı....fotojenik yeğenim benim...poz vermezken bile nasılda bilir işini:)annen geleceğin milletvekili sende başbakanı inşa....seni çoook seviyorum fıstık ağacım benim.....

  YanıtlaSil
 4. ahh canım maşallah ömere annesi inş. tüm eğitim hayatı boyunca bu çalışkanlığını ve başarılarını sürdürür .....

  YanıtlaSil
 5. mukocum yorumlar normale dönmüş çok sevindim,aferin ömere nede güzel dalmış derslere pür dikkat öyle ,okuma konusunda maşaallah başarılı görünüyor aman annesi Allah nazardan saklasın ,ilk sene yavrular çok sıkılıyorlar tabi annelerde Allah kolaylık versin

  YanıtlaSil
 6. Selamlar Mukadder, masallah oglunuz cok seker. Okulun ilk senesi biraz zor gecer, kolay gelsin size ana-ogul:)
  Tekrar gorusmek uzere ins canim.
  Nurgul

  YanıtlaSil
 7. Fıstık ağacında seni çok seviyor teyzesii biliyorsun zatenn.. ona okudumda sende yaz bende çok sviyorum teyzemi dedi beyimiz:)

  İnşallah Betül inşallahhhhhhhh:)

  Çok şükür ya sonunda buldumm yolunu yorumlarda normale döndü Ayşe'cim:)kocamann bir aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn diyorum:)


  Çok teşekkür ederim Nurgül ziyaretiniz sevindirdi benin:)

  YanıtlaSil
 8. Ne kadar sevindirici ne kadar gurur verici birseydir mutlaka cocugunun zeki ve okumayi bu kadar sevmesi.Basallah Ömere,Allah nazardan esirgesin.

  YanıtlaSil
 9. Merhaba Mukocum.. Ne zamandır uğramak istiyorum sayfaya, tam yorum yazmaya başlıyorum, Yusufsal bir nedenle yarım kalıyor :) Şimdi hazır o uyuyorken yazayım uzun uzun :))

  Öncelikle çalışkan, akıllı oğlunu tebrik ederim.. Okumayı öğrenmek istemesi ve bunu başardığı için sevinmesi çok güzel.. Hiç umursamayan hatta okula gitmek istemeyen çocuklar var çevremde maalesef..

  İlk yıl biraz sıkılabilirler okulda, sonuçta hayat tamamen başkalaşıyor onlar için.. Ama her anne senin gib ilgilense çocuğuyla, onunla birlikte okusa, başarısını takdir etse, yavrular sever okumayı eminim..

  Sana kolay gelsin.. Ben biraz hayal kurayım şimdi.. Yusufcuk okula başlamış, hece hece okuyor falan.. Ay çok güzeeelll :))

  YanıtlaSil
 10. ömerim aşkım benim...
  o çok zekidir maşallah çokkk,inşallah geleceğin üniversiteli genci olarakta görürüz oğlumu,hayırlısıyla tabiki...
  mukocum blogun çok güzel olmuş gülüm... :)
  izlemeye devam edelim ömerimizin maceralarını bakalım :)
  sizi seviyorum :)

  YanıtlaSil
 11. İnşallah yarenn inşallahh okumayııı hepp severr oğluşum ..

  Kuaybe'cim önceliklee yorum yapmış olmana çok sevindimm:)
  İnşalahh hep böylee olur ve hiç sıkılmaz başarılı ve azimli bir öğrencimiz olur..
  Yusuf'sal nedenlerini severim senin çok tatlı maşşallah
  o nedenler hayatımıznın tadı tuzu..


  Esengül'ümm canımmmmmmmm bitanemm hoşgeldinnn:)
  Teşekkür ederimmm vee inşallahhhhhhhhhh
  Bizde seni seviyoruzzzzzzzzzzzzz:)

  YanıtlaSil
 12. Canım yaa ne de bilmiş bakıyor öyle:) Çalışkan çocuğun hali başka olur işte.

  YanıtlaSil
 13. bak ben söylemiştim demek için yazıyorum tamam mı :))
  ömer göreceksin Allahın izni ile çooook başarılı bir öğrenci olacak ve okuyup büyük adam olacak, gözler söylüyor gözleeer....afferim çalışlkan yiğenime....

  YanıtlaSil
 14. Aysun teyzemizzz öperizz seniiiii:)

  Ayşe teyzemiz tabiki senideeeeeee:)
  hadi bakalım büyüyüncede kendi gelip bak Ayşe teyzem demişti diye yazar inşallah bir gün:))

  YanıtlaSil