21 Nisan 2012

Hedeflerimden biri daha gerçek oldu...Hedeflerim vardı , hayallerim vardı bir zamanlar bunları birer birer gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşıyorum şu anda.

Yıllar evvel ortaokulu bitirince liseye gitmek istemediğimi söyleyince, babam da kızının çok okumasını istemesine rağmen sesini çıkarmadı,ki o babam ortaokulda kız - erkek karışık diye beni okuttuğu için annesi ile babası onunla iki ay boyunca konuşmamışlardı bunu göze alarak onları kırma pahasına beni okula göndermişti kızını okumasını çok istiyordu.ama kızı onu hayal kırıklığına uğrattı.Ve sonrasında nişanlanana dek dışarıdan bitirmesi konusunda ısrar etti ama kızı onu dinlemedi.

Evlenip çoluk çocuğa karıştığı halde sen yapabilirsin dışarıdan liseyi oku yanındayım ben diyerek kızına hep yanında olduğunu hissettirdi her an olduğu gibi.Kız kardeşi ve babasının desteğini alarak eşinin tüm kösteklerine karşın liseyi bitirir bu kız yıl 2009 dur ama çok sevdiği babası bunu görememiştir:( Amansız hastalığa yenik düşüp erkenden gerçek mekanına gitmiştir:( Hastalığı döneminde bir gün aralarında geçen konuşma:

Baba: Liseyi bitiriyorsun bu yıl dimi?
Kız: evet babam çok az kaldı
Baba: üniversite sınavına da giriyorsun o halde?
Kız: babam alt yapım sağlam değil kursa gitmeden olmaz biliyorsun eşim de desteklemiyor
Baba:Kız kardeşinin okulu bitiyor evini de kapayacak nasılsa ona ayırdığımız ev kirasını senin kurs masraflarını karşılarız ve sınava girersin sende.


Sadece emekli maaşı olan bir babaydı bunları söyleyen...

Demişti  demesine de maalesef erkenden göçüp gitmişti gerçek dünyasına.kızının liseyi bitirdiğine şahit olamamış ve hele üç ay sonrasında dikiş öğretmenliği yapışın da görememiş başarılı bir usta öğretici olduğunu görememişti.

Geçenlerde yapılan üniversite sınavına hiç hazırlanmadan giren bu kız üstelik oğlu ile birlikte girdiği bu sınavdan hiç hazırlanmadıkları halde ana -oğul sadece kendilerini denemek üzere girdikleri bu sınavdan başarı ile çıkmışlardı.

Oğlu ile sınava girmenin hazzını yaşarken birde sonuçlarının güzel olduğunu görmek nasıl mutlu etti onu bilseniz.Belki bir çoğunuz için Küçük önemsiz bir ayrıntı olabilir ama bu yaşta hiç alt yapısı olmadığı halde iki yıllık da olsa açık üniversitede olsa tercih yapabilmek çok ama çokk büyük mutluluk...

Hedeflerini bir bir gerçekleştirirken tek üzüntüsü babasının bu gururu yaşayamayışı dır bu kızın.Ama biliyor ki yaşasaydı onunla nasıl gurur duyacağını onu nasıl yere göğe sığdıramayacağını...