14 Kasım 2011

HAYAT ÇOK KISA...


Ey hayat; ne kadar acımasızsın, ne kadar kısasın bunu bir kez daha acı bir tecrübeyle yaşattın bana...Aslında yaşadığımız anın kıymetini bilmeli her anı, her saniyeyi saliseler sonra ölecekmiş gibi yaşamalıyız ki kalp kırmalar olmasın değer mi kısa hayatta kalp kırmaya sevmek sevilmek varken...

Ne kadar yaşayabileceğini biliyor musun? 

O halde sarıl sevdiğine son nefesin gibi...!
(Marquez)


Nede güzel demiş dimi çok geç olmadan uygulayalım bunu lütfen.

Neden bu karamsar yazı diyeceksiniz haklı olarak çok sevdiğim, çok yakın arkadaşımın eşini kaybettik, henüz 47 yaşındaydı 15 ve 10 yaşında iki dünya güzeli kızını, eşini, annesini, babasını bırakarak gerçek aleme gitti maalesef.

On aydır Ankara'da hastahanedeydiler arkadaşım bir an olsun yalnız bırakmadı eşini her şeyi ile bakımını üstlendi,dört yıl öncesi de aynı şekilde annesine bakmıştı dört yıl ara ile en sevdiklerini kaybetmek çok acı.

Kendileri karı koca öğretmendiler,arkadaşım mecburi hizmet için gittiği Bingöl'de eşiyle tanışıp evlenmiş orada yaşıyordu 15 yıldır.Kardeşlerimle bilikte ölüm haberini alır almaz bizde yola çıktık vakit arkadaşımın yanında olma vaktiydi.

On altı saatlik yolculuktan sonra vardığımız Bingöl'de acı anlar yaşadık "bu şekilde mi evime gelecektiniz" diyerek ağlaştık:(

Arkadaşıma hayranlığım bir kez daha arttı batıda çok iyi şartlarda yetişmiş bir genç kız nasıl olur da oralarda yaşamayı göze alabilir di oraları görünce daha çok takdir ettim.Bingöl merkezde olmalarına rağmen ben hiç sevemedim oraları ya,yollarda panzerler, mayın araması yapan askerler, dağ tepelerinde kurulu olan 
karakollar,yol kenarlarında olan siperler offf offfff askerlerimize rabbim yardım etsin.

Belki kızacaklar olacaktır bana ama iyi ki oralarda yaşamıyorum iyi ki o şartlarda doğmamışım ben İzmit'i mi çok seviyorum.

4 Kasım 2011

Mis Gibi Zerrin'imin Mis Gibi Hediyesi ve Mim...Merhabalar nasılsınız iyisinizdir inş? Malum bayram üzeri her yerde bayram için tatlı koşturmacalar var eminim,ne güzeldir o bayram temizlikleri sanki hiç temizlik yapılmıyormuşçasına bayrama özel yapılan temizlikler.Bayram alışverişleri bayram için yapılan tatlılar kısacası güzel ve heyecanlı bayram günlerinde herkeslere kolaylıklar diliyorum canım arkadaşlarım.

Şimi başlıktada belirttiğim gibi yukarıda fotoğrafını gördüğünüz bu güzelim kurabiyeleri sevgili arkadaşım Zerrin .misssgibi gönderdi.Facede bir gün değişik pırasalı tarfileri olan  ve paylaşanlara ufak bir hediye göndereceğini yazmış sevgili Zerrin bende çok iyi okuduğumu anlamamışım çekilşli bir şey sandım çekilişlere de pek katılmam iki defa çatı katı blogumun hedye çekilişine katılmıştım nasılsa şansım yok ki diye yazdım tarifimi .

Aaaaa ne göreyim Zerrin'imin adres bilgilerimi istediği sıcacık mesajını almak beni çok mutlu etti ayrıcada  çok şaşırdım ve çok sevindim tabi vee sonuç fotoğraflarda gördüğünüz ama lezeetini bilmediğiniz o müthiş kurabiyeler çok ama çok güzellerdi hediye paketinin açılmasından beş dk sonraki halidir son fotolar:)  Ellerine sağlık canım tekrar çokk teşekkür ediyorum inceliğin ve zahmetin için...

Gelelim ikinci konumuz olan mime:) Sevgili Emine hanım  mutfakincisi mimlemiş beni kendisine çokk teşekkür ediyor ve geçiyorum cevabıma:)

Anladığım kadarı ile mim konusu bizde anısı olan şarkıları paylaşmak,gençliğimin hayallerim de ki şarkıların sahibi olan  ilk şarkım COŞKUN SABAH "AŞIĞIM SANA" şu an çok fazlaa dinlemesem de Coşkun Sabah'ın bu şarkısının yeri ayrıdır bende.

İkinci şarkımda eşimle  bizim şarkımız olan bir şarkıdır FATİH KISAPARMAK "KİLİM" bu şarkıyı ve Fatih Kısaparmak'ı halen çok severek dinlerim.


Ben sizleri mimledim ama hayatınızda sizi ençok etkiliyen kararlarınıdan birini sorsam acaba bu kadın deli mi dersiniz herhalde ama deli değilim...Ben gerçekten merak ediyorum hayatımızda verdiğimiz en önemli karar ???

Diye sormuş Emine hanım bende cevaplıyayyım bakalım:) Benim için en önemli karar 32 yaşındayken yarım kalmış lise eğitimimi tamamlamak oldu,ilk liseye kaydımı yaptırdığımda eşimin "liseyi bitirip de ne yapacaksın çalışabileceğini mi düşünüyorsun" demesi bende dahada hırs yapmıştı ve liseyi bitirdiğim yıl iş yerime yaptığım başvuru sonucu işe alınmam benim hayatımın dönüm noktasıdır ,liseyi bitirmek için başlangıcı yapmam benim için en önemli kararlardan biridir. İşe giriş hikayemi okumak isteyenler sadece bir tık yapmanız yeterli.İnş Üniversiteye girdiğimide buradan duyurmak kısmet olur şimdiki en büyük hayalim bu çünkü.
TÜM ARKADAŞLARIMIN KURBAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR TÜM GÜNLERİMİZİN BAYRAM TADINDA GEÇMESİNİ DİLERİM...