3 Ocak 2010

Yardım Etkinliği ve Kursiyerlerim...

Image Hosted by ImageShack.us

Çok sevdiğim arkadaşım
Beyhan'nın bir forumu var çok cici çok şeker insanların paylaşımda bulunduğu ve kendi aralarında etkinlikler düzenlendiği aynı sahibesi gibi çok sevdiğim bir forum,

kadınca forumunda düzenli olarak yapılacak etkinliklerin ikincisinde ev sahipliği yapıyorum.


Derince Belediyesi tarafından yeniden elden geçirilen Şefkat Mağazası, yüzleri güldürüyor. Daha önce ikinci eşyaların bulunduğu Şefkat Mağazası, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar’ın duyarlılığı sonucu yepyeni giyim eşyalarıyla donatıldı.
Mağazada, yeni ve kaliteli bay, bayan ve çocuk giyim eşyaları rafları süslüyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar önce Derince Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne giderek alışveriş çeklerini alıyor daha mağazaya giderek diledikleri gibi alışveriş yapıyor.

Bu şefkat mağazamızda ihtiyaç sahipleri aradıkları herşeyi bulabiliyorlar ama son zamanlarda gelen istekler doğrultusunda örgüye ihtiyaç olduğu için ilçemizde bunu duyurduk ve yardım etmek isteyen bayanlar kendi ördüklerini teslim etmeye başladılar.Bende bu durumu kadınca forumunda paylaşınca saolsun sevgili Beyhan'cığımın da desteği ile böyle bir etkinliği başlatmış olduk.

Şimdi yapilicaklar, 4 yas üstü yani 4-5-6-7-8-9-10-11-12 yaslara kadar süveter, atki, sapka bere, yelek, hirka, yani ne örebilirsek örmeye calisacagiz, örgü oldugu icin tam kis zamani bir faydasi olur düsüncesiyle 1 ay gibi bir süre koyduk...

Sayi yok yani istedigimiz kadar örebiliriz yani 27 Aralik 2009- 30 ocak 2010 tarihleri arasinda etkinligimiz baslamistir, ve sayi yok arkadaslar istediginiz kadar örebilirsiniz, 1-2-3 hic fark etmez, sonucta ihtiyac sahibi cok kisi oldugu icin direk magazaya gidicek bu yapilanlar.

Etkinliğe katılmak isteyenler benimle iletişime geçebilirler.Hatta isteyen her arkadaşım bannerini blogunda yayınlayabilir ve çok da sevinirim katılımınız olursa, aslında benden çok bu örgülere ihtiyacı olan çocuklar sevineceklerdir.
İşim çok iyi gidiyor bazı eksikler düzelmeye başladı bile,hani benim kafama taktığım bazı kursiyerlerimin kabaca konuşmaları düzene girmeye başladıkça daha çok seviniyorum,hele emeklerimin karşılığını görmek inanılmaz mutlu ediyor beni,bir kısmı pantalonları bitirmek üzere.

Kurs ortamı çok güzel hale gelmeye başladı,birbirimizi tanıdıkça hem eğlenceli,hemde iş yaparak geçrilen günler oldu çok şükür.

Geçenlerdemüfettiş geldi sınıfa benim elim ayağıma dolaştı tabiri caizse,sonuçta ilk denetlenmem di ve çok tedirgin olmuştum.Ama sonuç mükemmeldi,defterlerimi inceledi herşeyin doğru ve yolunda gittiğini söyleyip imzasını çaktı müfettiş bey:D
asıl güzel olanı kursiyerlerime hocanızdan memnun musunuz sorusunu sorduğunda aldığım cevap beni nasıl mutlu etti anlatamam,hepsi benden ne kadar memnun olduğklarını,benim çok sabırla onlara yanaştığımı hepsiyle tek tek ilgilendiğimi ve beni seneye yine burada görmek istediklerini söyeldiler...VE bana dönerek "ooo hocam ne güzel kursiyerleriniz sizden çok memnun" diyince bende "onlardan memnunum her şey karşılıklı, onlarda beni dinliyorlar ve sayıyorlar öylede olunca sonuç böyle güzel oluyor" dedim.Yanımda makinamın olduğu gün kursiyerlerimden birinin eteğinin bitmiş halini de çektim,aslında bir çok güzellikler var ama zamanla onları da paylaşıcam inş,bu ilki olsun .