20 Şubat 2008

Kar varrrrrrr dı sizde de varmıydıııııı:)

Merhaba,üç gün boyunca çok güzel kar yağdı her yerde olduğu gibi burada da kar çok yağdı çocuklar kara doydu hatta benim gibi büyükler bile :P
Benim bilgisayar bozuldu:( Bu yüzden hiç bir arkadaşımın bloguna ziyarete gidemiyorum,bulduğum bilgisayara oturacam sanırım fikirlerimizde değişiklilk olmazsa.Enes için eşim bilgisayarı kaldırmayı düşünüyordu,evde olduğu sürece mutlaka Enes'de oturuyor haliyle ama hafta sonları oturmasında fikir birliğine varmıştık ,ancak pcde bozulunca sanırımm yaptırılmıyacak ki bunda Enes'in katkısı gözönünde bulunduruldu,"yaptırmayalım yoksa ben kendimi çok fazla kaptırıyorum "demesi üzerine yaptırmayı erteledik,ama ben nasıl dayanıcam onu bilmiyorum,yaptıralım anne dediği anda yaptıracam sanırım ..Sonrasında kalkıpda oks yi kazanamazsa anne pc yi yaptırmasaydın kazanırdım demesini duymak istemediğim için Enes'den yaptıralım kelimesini duyana kadar sabır edicem ..
****
Artık kısa ziyaretler eşliğinde annemde,Şengül'de(eltim) fırsat buldukça blogumu güncellemeye çalışacam,belkide aralıklarla ziyeretlerine gittiğim blog arkadaşlarıma ziyerete gidecem,en azından şimdilik bu böyle olmak zorunda..
*****
Şimdide kardan fotoğraflar..
*****

Hep birlikte kardan adam yapmaya çalışılır,bende yardım ettim tabiii:)
Veeeeeeeeeeeeee kardan adamm hazırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...
Karın yağdığı ikinci güne ait bu fotoğrafda..

Bu günlerde Ömer talhada takke takma takıntısı başladı evde sürekli bu şekilde dolaşıyor, ders yaparken ki hali ..
16 Şubat 2008

Karışık bişeyler ..

Bir kaç gündür çok hastaydım gırıp oldum ,eşimde öyle benden önce oldu birde dinlenemediği için o halen atlatamadı bende iki günlük güzel bir dinlenmeden sonra çok şükür bugün daha iyiyim tam olarak iyileşemesemde en azından ayağa kalkabiliyorum..Umarım çocuklarıma geçmez,burada çok kötü salgın var kime baksan hasta,annem, babam iki kardeşim evcek yatıyorlar..Allahım dermansız hastalıkla imtihan etmesin...
*****
Hastayken Ömer Talha ile ders yapmaya çalışırken beni deli ettii yapabildiği şeyleri yapmaması bana nazlanmasına dayanamadım zatenn sabırsız olan benn hastalıktan mıdır nedirr iyice sabırsız oldum:( ve poposuna hızlı bir şekilde iki kez vurdum ve çok ağladı yavrum ,alışkın olmadığı için böyle dayak olaylarına sonradan bende onunla birlikte ağladım o ayrı:((...

Ertesi akşam ders yapıyoruz yine,"-annee varya sen sinirlerini hiç yönetemiyorsun"
ben anlamdım tabii"-hayırdır oğlum ne alaka?"
"-akşam bana vurdun ya sinirlerini yönetseydin bana vurmazdın ben senin her sözünü dinliyorum ama sen bana vurdun"
Bugünlerde iyice sulugöz olan ben başladım ağlamaya..
"özür dilerim oğlum bak sende dedin ya sinirlendimm hakim olamadım kendime biliyorum sen hiç haketmedin hemde "diyorumm bir yandan ağlıyorum..
"tamam annee sus ne olur ağlama "diyerek gözyaşlarımı silmesi beni öpücük yağmuruna tutması karşısında pişmanlığım had safhaya ulaştı..

*****Halk oyunları çalışmalarını artık dernekte yapıyorlar oradan bir kare..Bu günlerde örgü merakım depreşti,eskiden çok ören ben yıllardır örmemiştim,ilk önce şu kirpi iplerden tül ördüm ama daha tam bitmedi.Aşağıdaki fotoğraftaki bustiyeri yeğenim Aysiama'm için ördüm ..
Aysima'nın üzerindeki boleroda sevgili Kuaybenin sayfasından aldığım bir örnekti çok güzel oldu fakat hanfendinin nazlanması sonucu üzerinde net olarak görüntüleyemedim..

12 Şubat 2008

Tatil Bitti...

Eveetttttttttt sonunda zaman bulabiildimde bilgisayar başına geçtim,bloğumu güncelliyim dedim..Aslında ara ara geldim fakat çabuk çabuk hep bir koşturmaca içinde gelince arkadaşlarımıda ziyaret edemedim..Bundan sonra buralardayım bir aksilik çıkmadığı,sağlık sıhhat yerinde olduğu sürece tabi..
*****
Yoğun ve koşuşturmayla geçen bir onbeş gün geçirdim,kongremiz vardı onun hazırlıkları ve çalışmaları ile geçen ilk hafta,ardından çok sevdiğim sanaldan tanıdığım şimdi dostum olan arkadaşım Selma geldi Ankara'dan, dolu dolu beş gün geçirdik birlikte..Arkadaşlıkta dostlukta mesafalerin sorun olmayacağının en güzel örneklerinden biriyiz biz bence..
*****
Ömer Talha ve Enes çok iyiler bol bol dinlendiler,hele Enes bilgisayar başından hiç kalkmadı nerdeyse..İlk kez abisiyle birlikte sinemaya gitti Ömer, "red kit" gitmek istediği filmlerden sadece biriydi ,benim çok yoğun olmamdan dolayı onlarla gitme ihtimalim yoktu,abimizde Ömeri kırmadı ve aldı götürdü sorun çıkarmamış zaten..
*****

Enes ve Selma'nın oğlu Oğuz Kağan beş gün boyunca sürekli bu haldeydiler:)

*****
Selma'nın geleceği gün ben koşturuyorum mutfaktayım yemeklerle ilgilenirken Ömer yanıma aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz şekilde geldi:) Neredeyse bir kutu jöleyi başına boca etmiş ..Selma teyzesi geldiği için çok yakışıklı olmak istemiş amacı buymuş yani:)) Yakışıklı mı olmuş yoksa daha berbatmı olmuş orası tartışılır :P
*****
Çarşıya gittiğimizde hiç es geçmediği aletlerde spor yaparken benim sportmen oğlum :P


Tek başına yapmaya çalıştı olmadı..Sonra oraya gelen bir kızı çağırdı yanına birlikte çevirdiler..